fbpx

O blogu

Chcesz być lepszym managerem?

Czy wiesz co odróżnia naprawdę dobrego managera od zwykłego, przeciętnego lub słabego? Tylko dwie rzeczy: chęć rozwoju i odrobina sceptycznego podejścia do znanych i utartych schematów.

Chęć rozwoju

Najlepsi managerowie wiedzą, że ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji to absolutna konieczność. Rynek ulega ciągłym zmianom, powstają nowe techniki i narzędzia z których możemy korzystać. Do tego dochodzi ogrom fundamentalnej wiedzy, którą każdy manager powinien posiadać.

Ciągły rozwój to podstawa i tylko Ci, którzy posiadają w sobie głód wiedzy osiągają najlepsze wyniki.

Łamanie schematów

Jesteśmy bombardowani przez cud narzędzia, genialny rady czy rozwiązania pasujące do każdego problemu. Wszystko to należy wrzucić do jednego worka z napisem „bzdura”.

Nie istnieje jedna metoda, jeden proces, który pasuje zawsze i wszędzie. Dobry manager to rozumie, że należy być wyposażonym w szeroki zbiór narzędzie z których trzeba wiedzieć kiedy skorzystać.

Nie ważne jest ile masz certyfikatów, nie ważne jest ile procesów masz w głowie. Tak długo jak ich nie rozumiesz, tak długo jak nie przyjmujesz do wiadomości, że wszystko jest względne, tak długo nie wejdziesz na wyższy poziom.

Porozmawiajmy o rzeczywistości

Jeśli szukasz na moim blogu idealnych rozwiązań to przykro mi, ale ja takich nie mam. Nie mam magicznego woreczka z gotowym rozwiązaniem na każdego problemu.

To co mam to wiedza i bogate doświadczenie, które pozwalają mi dobrać odpowiednie narzędzie do wybranego problemu. Znajdziesz tu wiele analiz, artykułów z życia wziętych opowiadających o prawdziwych sytuacjach, które czasami łamią przyjęte schematy. Opisuje tu to czego nie akceptuje w świecie szeroko rozumianego managementu.

Czasami podstępnie zmuszę Cię do dyskusji, czasami będę podważał fundamentalne zasady, a wszystko po to, aby zmusić siebie i Ciebie do przemyślenia co ma sens, a co nie.

Manager Codzienny to miejsce, które zderza teorię z praktyką i sprawdza co z tego wyniknie. A więc do dzieła! Rozwalmy kilka teorii!