fbpx

IT Prouct Manager. Pierwsze kroki

IT Product Manager. Pierwsze kroki

Product management to fascynujący obszar sektora IT. Pozwala Ci na budowę produktów od początku do końca, dbanie o ich rozwój i obserwowanie jak wpływają na Twoich klientów. Niezależnie od tego czy biznes jaki prowadzisz Ty i Twoja firma opiera się o relację B2B czy B2C wiedz, że product manager to bardzo odpowiedzialne i wymagające stanowisko, ale równocześnie dającego ogrom satysfakcji.

Jako ciekawostkę dodam, że zarówno Sundar Pichai (CEO Google) jak i Satya Nadella (CEO Microsoftu) przed objęciem przywództwa w jednych z największych firm na świecie, pełnili rolę właśnie product managera.

Niestety product management owiany jest mgłą tajemnicy. Nie ma uczelni czy programu nauczania, który przygotowuje młode osoby do objęcia tej roli. Jest to w dużej mierze spowodowane tym, że od product managerów wymaga się bardzo szerokiego spektrum umiejętności. Nie są to jedynie kwestie związane z samym zarządzaniem, musimy również rozumieć na czym polega biznes, co to znaczy być przedsiębiorcą, a niejednokrotnie niezbędna okazuje się również wiedza techniczna i domenowa.

Właśnie dlatego powstała ta książka. IT Product Manager. Pierwsze kroki to pozycja dla każdego zainteresowanego product managementem. Jeśli chcesz tworzyć wspaniałe rzeczy, ale nie wiesz jak zacząć to podpowiem Ci. Przeczytaj moją książkę.

Składa się ona z trzech kluczowych dla Ciebie rzeczy:

  1. wyjaśnienie na czym rola product managera i cały product management polega
  2. omówienie tego co musi wiedzieć każdy kandydat oraz jak rozpocząć pracę na stanowisku product managera
  3. poza samą teorią omawiam jak skutecznie wykorzystać tę wiedzę na realnych przypadkach. Wszystko opisane krok po kroku

Każda początkująca i średnio zaawansowana osoba na stanowisku product managera (lub przed objęciem tego stanowiska) znajdzie w niej wiedzę, która pomoże jej zrealizować swój cel.